Duchovná šibnutosť

Pri istom rozhovore mi ktosi (nebudem ho menovať) povedal: “Však nebyť Boha by som skončil/a na psychiatrii.” Existujú aj také prípady, kedy Boh (alebo univerzum) ukáže správnu cestu, príkladom je Goran Čurkovič z Medžugoria. Mnohí určite z vás mali, či majú nejakú tú životnú krízu a buď to riešia, alebo to Boh za nich vyriešil. Poviem pravdu, vesmír, ako ja hovorím (alebo Boh, či Allah, je to tá istá bytosť) môže vyriešiťvaše problémy. Pozor, musíte pre to aj vy niečo spraviť.

Samozrejme, nebyť Boha by ste boli už dávno na psychiatrii. Existujú ale situácie, kedy ľudia sa môžu dostať na psychiatriu vďaka Bohu. Určite vám to môže trochu pripomínať Pavla Hiraxa Baričáka a jeho knihy, no ten človek má pravdu. Eckhart Tolle taktiež tvrdí, že slovo Boh sa poriadne zneužíva. Stačí sa len pozrieť na Stredný východ, hlavne do Sýrie a Iraku. Určite vám došlo, na čo narážam. Včera som ale čítal inú správu, že kresťanskí vandali v Južnej Kórey robia zlé veci v budhistických centrách a chrámoch. Moja otázka znela, prečo? Myslím pri tom na tento článok v Angličtine. Už z osobných skúseností viem, že vďaka tomu, ako sa Kresťanstvo teraz rôzne pretvára do iných tvarov viem, že je to možné. Poznám ale Kresťanov, ktorí tolerujú všetkých, no s niektorými je zbytočné komunikovať. To neplatí len pre Kresťanov, ale aj pre Moslimov, možno aj iných ľudí. Čo sa týka Ateizmu, oni duchovno riešiť nebudú. Istý môj kamarát chodil na Birmovanie do kostola a musím skonštatovať, že právom mal zrejme náboženstvo plné zuby. Problém je aj v tom, že duchovnu začína ísť o moc. To je dosť hlúpe, no je to pravda. Prečo potom niektoré duchovné organizácie začínajú byť militantné?

Minulý týždeň som počul ešte jednu pikantnosť. Niekto z mojich kamarátov chodil aj s akýmisi kresťanskými dievčatami, ktoré dokonca nemohli piť víno len preto, preto že víno je obradový nápoj. Čakal som trochu inú odpoveď, že nepili ho preto, preto že víno je krv Kristova. Aj ja som voľakedy, keď som bol ešte dieťa prehlásil, že chlieb jem rád preto, preto že je telo Kristovo. Chlieb a víno majú ale symbolickú podstatu v oblasti Kresťanstva, no nikto by tomu nerozumel. Niekto mi povedal, že verí, že Boh vytvoril svet a že Darwinova teória nie je pravdivá. Doslova to hraničí s duchovnou šibnutosťou a môže vzniknúť aj to, že vďaka Bohu (ako sme si ho my vytvorili), môžeme skončiť na psychiatrii.

V detstve sa mi podarila ešte jedna vec. Opýtal som sa istého môjho kamaráta: “Adam a Eva, to boli Homosapiens Palestina?” Spojil som moje geografické znalosti s náboženstvom (Kresťanstvom) a Darwinovou teóriou, na čo ma kamarát upozornil. Nečudujte sa ale týmto spomenutým veciam, preto že to svedčí o veľkej duchovnej degenerácii, v ktorej momentálne sme. Niektorí ľudia sa ale prebudili a vyšli z toho, dokonca začali svoje duchovno rozvíjať. Je tu teda ešte nádej.

Reklamy

About Tanuki

My name is Marco and I am from Slovakia. I composed a music in My leasure time and write some poems or short storries. But, music is everything for me. Also, I am totally blind. Nextly, I am also interest on alternative view of the world. I do also satire on conspiracy and human stupidity, mostly in My country. I love everybody, but I hate things against some nations and people.
This entry was posted in Duchovno, Život and tagged , , , , , , . Bookmark the permalink.

1 Response to Duchovná šibnutosť

  1. Spätné upozornenie: Odtiaľ, potiaľ – Tanuki space – SK

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s